Rapidshare

Rapidshare

Łatwy hosting plików

Zalety

  • Szybki transfer
  • Wygodny manager plików

Wady

  • Utrudnione darmowe pobieranie
  • Brak wyszukiwarki
  • Brak powiązanej przeglądarki plików multimedialnych

Dobry
7

Rapidshare to jeden z najpopularniejszych serwisów oferujących hosting plików. Dzięki Rapidshare można łatwo wgrać oraz pobrać wszelkiego rodzaju pliki.

Rapidshare oferuje bardzo szybkie i wydajne serwery, niestety korzystanie z ich zalet łączy się z opłatami. Jeśli nie posiadasz opłaconego konta Rapidshare Premium wymusza oczekiwanie miedzy każdym pobraniem pliku i nie pozwala na prowadzenie kilku pobierań jednocześnie. Płatne konto pozwala na wgrywanie i pobieranie plików bez ograniczeń w zakresie opłaconego transferu i czasu.

Najbardziej pożądana przez użytkowników funkcja Rapidshare to wyszukiwarka. Niestety serwis nie wprowadził tej funkcji, aby chronić prywatność użytkowników, którzy nie chcą udostępniać swoich plików innym. Rolę wyszukiwarki linków Rapidshare przejęły więc różne serwisy typu forum. Najpopularniejszym w Polsce forum z linkami Rapidshare jest PEB.

Rapidshare, w przeciwieństwie do Megaupload, nie ma powiązanego serwisu pozwalającego na bezpośrednie przeglądanie multimediów. Pliki wgrane do Rapidshare są usuwane po 60 dniach braku aktywności (nie dotyczy to płatnego pakietu hostingu). Rapidshare usuwa też pliki, co do których zgłoszono naruszenie praw autorskich.

Rapidshare to popularny serwis do przechowywania plików. Niestety ostatnie zmiany w regulaminie oraz brak wyszukiwarki i przeglądarki plików znacznie utrudniają korzystanie z serwisu bez opłat. Alternatywą pozostają inne serwisy, takie jak Hotfile czy Megaupload.

Najczęściej pobierane Kopie zapasowe i przechowywanie w chmurze na web-apps

Więcej
Rapidshare

Wypróbuj

Rapidshare

Opinie użytkowników o Rapidshare